No products in the cart.
| Brand | ASRock |
|---|---|
| Manufacturer | ASRock |
| Model | B760M STEEL LEGEND WIFI |
| Model Name | B760M STEEL LEGEND WIFI |
| Product Dimensions | 27.56 x 26.04 x 6.1 cm; 1.3 kg |
| Item model number | B760M STEEL LEGEND WIFI |
| Memory Storage Capacity | 192 GB |
| Memory Slots Available | 4 |
| RAM memory maximum size | 128 GB |
| Ram Memory Technology | DDR5 |
| Computer Memory Type | DIMM |
| Processor Type | Pentium |
| Processor Socket | LGA 1700 |
| Compatible Processor Types | Intel 12th Generation, Intel 13th Generation |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Compatible Devices | Personal Computer |
| Chipset Type | Intel B760 |
| Number of items | 1 |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Wireless Type | 2.4 GHz Radio Frequency, 802.11ax, Bluetooth |
| Number of Ports | 4 |
| Total USB ports | 8 |
| Connector Type | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| Form Factor | Micro ATX |
| Warranty | 3 Years |
| Item Weight | 1 kg 300 g |










Reviews
There are no reviews yet.