| Headphones Jack | 3.5 mm Jack |
|---|---|
| Model Name | H1100 Pro Black |
| Connectivity Technology | Wired |
| Wireless Communication Technology | Bluetooth |
| Included Components | Cable |
| Age Range (Description) | Adult |
| Material | Memory Foam |
| Specific Uses For Product | Gaming |
| Compatible Devices | Gaming Consoles, Desktops, Laptops, Handheld Gaming Devices |
| Control Type | Volume Control |
| Item Weight | 302 Grams |
| Net Quantity | 1 Count |
| Style | H1100 |
| Control Method | Remote |
| Number of Items | 1 |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Earpiece Shape | Over-ear |
| Manufacturer | Ant Esports, Ant Esports |
| Form Factor | Over Ear, Over ear |
| Item Height | 20.5 Centimeters |
| Item Width | 9 Centimeters |
| Product Dimensions | 18.5 x 9 x 20.5 cm; 302 g |
| Item model number | H1100 Pro Black |
| Hardware Platform | PC |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | Ant Esports |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 302 g |










Reviews
There are no reviews yet.