Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Description The Keyboards curved top-to-bottom design is implemented to maximize ergonomics. The keyboard is illuminated with a full-spectrum rainbow backlight with 3 pre-set lighting effects. This is aesthetically pleasing and adds to the looks of your
DescriptionÂ
Technical Details
| Brand | Ant Esports |
| Manufacturer | Ant Esports |
| Model | Ant Esports Keyboard MK700 |
| Package Dimensions | 45.72 x 17.27 x 4.32 cm; 980 Grams |
| Item model number | Ant Esports Keyboard MK700 |
| Mounting Hardware | Keyboard |
| Batteries Required | No |
| Keyboard Description | Gaming |
| Connector Type | Wired |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
| Manufacturer | Ant Esports |
| Item Weight | 980 g |
| System | Windows98/2000/ME/XP/Vista/Windows7/WIN8 |
| Weight | 880g |
| Size | 440*140*40mm |
| FN+F1 | Music |
| FN+F2 | Volume ± |
| FN+F3 | Volume + |
| FN+F4 | Mute |
| FN+F5 | stop |
| FN+F6 | previous |
| FN+F7 | Pause |
| FN+F8 | Next Page |
| FN+F9 | |
| FN+F10 | Home page |
| FN+F11 | Lock Keyboard |
| FN+F12 | Calculator |
| FN+WINDOWS | Lock Windows |
| FN+W | |
| exchange | W,A,S,D to ?,?,?,? |
| change | the backlit mode, total 3 mode |
| FN+ | with breathing functioin, press again return into static Rainbow light |
| FN+ | Page up Increase the brightness, totally 3 levels |
| FN+Page | down Decrease the brightness, totally 3 levels |
DescriptionÂ
Technical Details
| Brand | Ant Esports |
| Manufacturer | Ant Esports |
| Model | Ant Esports Keyboard MK700 |
| Package Dimensions | 45.72 x 17.27 x 4.32 cm; 980 Grams |
| Item model number | Ant Esports Keyboard MK700 |
| Mounting Hardware | Keyboard |
| Batteries Required | No |
| Keyboard Description | Gaming |
| Connector Type | Wired |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
| Manufacturer | Ant Esports |
| Item Weight | 980 g |
| System | Windows98/2000/ME/XP/Vista/Windows7/WIN8 |
| Weight | 880g |
| Size | 440*140*40mm |
| FN+F1 | Music |
| FN+F2 | Volume ± |
| FN+F3 | Volume + |
| FN+F4 | Mute |
| FN+F5 | stop |
| FN+F6 | previous |
| FN+F7 | Pause |
| FN+F8 | Next Page |
| FN+F9 | |
| FN+F10 | Home page |
| FN+F11 | Lock Keyboard |
| FN+F12 | Calculator |
| FN+WINDOWS | Lock Windows |
| FN+W | |
| exchange | W,A,S,D to ?,?,?,? |
| change | the backlit mode, total 3 mode |
| FN+ | with breathing functioin, press again return into static Rainbow light |
| FN+ | Page up Increase the brightness, totally 3 levels |
| FN+Page | down Decrease the brightness, totally 3 levels |
Reviews
There are no reviews yet.