Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Specifications Feature Details Brand Ant Esports Model MP300 Material Fine-textured cloth surface + high-density rubber base Thickness 4mm (plush cushioning) Dimensions 400 — 300 — 4 mm Surface Type Silky smooth, optimized for gaming sensors, low resistan
Â
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Ant Esports |
| Model | MP300 |
| Material | Fine-textured cloth surface + high-density rubber base |
| Thickness | 4mm (plush cushioning) |
| Dimensions | 400 — 300 — 4 mm |
| Surface Type | Silky smooth, optimized for gaming sensors, low resistance |
| Base | No-slip rubber for stability |
| Waterproof Coating | Yes – protects against spills |
| Edge Design | Stitched edges for durability & fray resistance |
| Design Style | Minimalist – no distracting logos/graphics |
| Cleaning | Washable, easy to maintain |
Â
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Ant Esports |
| Model | MP300 |
| Material | Fine-textured cloth surface + high-density rubber base |
| Thickness | 4mm (plush cushioning) |
| Dimensions | 400 — 300 — 4 mm |
| Surface Type | Silky smooth, optimized for gaming sensors, low resistance |
| Base | No-slip rubber for stability |
| Waterproof Coating | Yes – protects against spills |
| Edge Design | Stitched edges for durability & fray resistance |
| Design Style | Minimalist – no distracting logos/graphics |
| Cleaning | Washable, easy to maintain |
Reviews
There are no reviews yet.