| Headphones Jack | USB, 3.5 mm Jack |
|---|---|
| Model Name | H530 |
| Connectivity Technology | Wired |
| Included Components | Headset |
| Age Range (Description) | Adult |
| Material | Memory Foam |
| Recommended Uses For Product | Entertainment, Outdoor, Calling, Listening Music, Gaming |
| Compatible Devices | Laptops, Mobile Phones, Tablets, PC, All Wired Jack Devices, iOS, Android |
| Control Type | Voice Control, Touch Control |
| Cable Feature | Retractable |
| Item Weight | 325 Grams |
| Net Quantity | 1 Count |
| Style | H530 |
| Control Method | Touch |
| Number of Items | 1 |
| UPC | 720443887005 |
| Special Feature | Microphone Included |
| Manufacturer | Acro Engineering Company, 522/1 Jonapur Village , Dew Delhi – 110020, Ant Esports |
| Item Height | 20.8 Centimeters |
| Item Width | 9.8 Centimeters |
| Product Dimensions | 19.8 x 9.8 x 20.8 cm; 325 g |
| Item model number | H530 Black Red |
| Hardware Platform | PC |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | Ant Esports |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 325 g |






Reviews
There are no reviews yet.