| Headphones Jack | 3.5 mm Jack |
|---|---|
| Model Name | H520W |
| Connectivity Technology | Wired |
| Wireless Communication Technology | wired |
| Included Components | 1 x Headset and 1 x User Manual |
| Age Range (Description) | Adult |
| Material | Faux Leather |
| Specific Uses For Product | Gaming |
| Compatible Devices | Smartphones,Desktops,Laptops,PlayStation 4,Nintendo Switch |
| Control Type | Noise Control |
| Item Weight | 449 Grams |
| Net Quantity | 1 Count |
| Style | H520W |
| Control Method | Touch |
| Number of Items | 1 |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Earpiece Shape | over-ear |
| Manufacturer | Ant Esports |
| Item Height | 20.8 Centimeters |
| Item Width | 9.8 Centimeters |
| Product Dimensions | 19.8 x 9.8 x 20.8 cm; 449 g |
| Item model number | H520W–White |
| Hardware Platform | Gaming Console, PC, Smartphone |
| Are Batteries Included | No |
| Country of Origin | China |
| Imported By | Acro Engineering Company, 522/1 Jonapur Village , Dew Delhi – 110020 |
| Item Weight | 449 g |






Reviews
There are no reviews yet.