Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
About the Item 3D NAND Flash for higher durability and capacity SLC Caching: enhances transmission speed Advanced LDPC ECC Technology Free software: SSD Toolbox and Migration Utility Suitable for desktops and notebooks Technical Details Brand ADATA Manufa
| Brand | ADATA |
| Manufacturer | ADATA TECHNOLOGIES CO LTD, ADATA TECHNOLOGY CO LTD |
| Series | Legend 800 |
| Colour | Black |
| Form Factor | 3.5-inch |
| Item Height | 28 Centimeters |
| Item Width | 50 Centimeters |
| Product Dimensions | 50 x 50 x 28 cm; 9 g |
| Item model number | ALEG-800-2000GCS |
| Computer Memory Type | DIMM |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hard Drive Interface | PCIE x 4 |
| Hard Disk Rotational Speed | 3500 RPM |
| Hardware Platform | PC |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | SSD |
| Manufacturer | ADATA TECHNOLOGY CO LTD |
| Item Weight | 9 g |
| Brand | ADATA |
| Manufacturer | ADATA TECHNOLOGIES CO LTD, ADATA TECHNOLOGY CO LTD |
| Series | Legend 800 |
| Colour | Black |
| Form Factor | 3.5-inch |
| Item Height | 28 Centimeters |
| Item Width | 50 Centimeters |
| Product Dimensions | 50 x 50 x 28 cm; 9 g |
| Item model number | ALEG-800-2000GCS |
| Computer Memory Type | DIMM |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hard Drive Interface | PCIE x 4 |
| Hard Disk Rotational Speed | 3500 RPM |
| Hardware Platform | PC |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | SSD |
| Manufacturer | ADATA TECHNOLOGY CO LTD |
| Item Weight | 9 g |
Reviews
There are no reviews yet.