Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
About the Item PCIe Gen4 x4 interface. NVMe 1.4 support Excellent read/write performance 7,400/6,800 MB per second. Heat sink keeps SSD cooler for optimal performance and stability LEGEND 960 supports PCIe 4.0 and works with PS5 consoles as expanded stora
| Brand | ADATA |
| Manufacturer | ADATA, ADATA |
| Series | LEGEND 960 |
| Colour | [LEGEND 960] 7400/6800MB/s |
| Form Factor | M.2 |
| Item Height | 1.1 Inches |
| Item Width | 6.5 Inches |
| Product Dimensions | 24.64 x 16.51 x 2.79 cm; 30 g |
| Item model number | ALEG-960-1TCS |
| Computer Memory Type | DIMM |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hard Drive Interface | NVMe |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | SSD |
| Manufacturer | ADATA |
| Item Weight | 30 g |
| Brand | ADATA |
| Manufacturer | ADATA, ADATA |
| Series | LEGEND 960 |
| Colour | [LEGEND 960] 7400/6800MB/s |
| Form Factor | M.2 |
| Item Height | 1.1 Inches |
| Item Width | 6.5 Inches |
| Product Dimensions | 24.64 x 16.51 x 2.79 cm; 30 g |
| Item model number | ALEG-960-1TCS |
| Computer Memory Type | DIMM |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hard Drive Interface | NVMe |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | SSD |
| Manufacturer | ADATA |
| Item Weight | 30 g |
Reviews
There are no reviews yet.