Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Graphics Engine AMD Radeon RX 7700 XT Graphics Bus Standard PCI Express4.0 x16 DirectX 12 Ultimate OpenGL 4.6 Memory GDDR6 12GB Engine Clock Boost Clock: 2854 MHz Game Clock: 2226 MHz Stream Processors 3456 Compute Units 54 Memory Clock 18Gbps Memory In
| Graphics Engine | AMD Radeon RX 7700 XT Graphics |
| Bus Standard | PCI Express4.0 x16 |
| DirectX | 12 Ultimate |
| OpenGL | 4.6 |
| Memory | GDDR6 12GB |
| Engine Clock | Boost Clock: 2854 MHz |
| Game Clock: 2226 MHz | |
| Stream Processors | 3456 |
| Compute Units | 54 |
| Memory Clock | 18Gbps |
| Memory Interface | 192-bit |
| Resolution | Digital Max Resolution: 7680◊4320 |
| Interface | 1 x HDMI 2.1 (up to FRL 12Gbps) |
| 3 x DisplayPort 2.1 with DSC (up to UHBR3 13.5Gbps)* | |
| HDCP | Yes |
| Multi-view | 4 |
| Recommended PSU | 750W |
| Power Connector | 2 x 8-pin |
| Accessories | 1 x Quick Installation Guide |
| Dimensions | 266x130x51 mm |
|
Net Weight Warranty |
985g 3 Years |
*Note: The actual colors may be different from the color displayed here. Features, Price and Specifications are subject to change without notice.
| Graphics Engine | AMD Radeon RX 7700 XT Graphics |
| Bus Standard | PCI Express4.0 x16 |
| DirectX | 12 Ultimate |
| OpenGL | 4.6 |
| Memory | GDDR6 12GB |
| Engine Clock | Boost Clock: 2854 MHz |
| Game Clock: 2226 MHz | |
| Stream Processors | 3456 |
| Compute Units | 54 |
| Memory Clock | 18Gbps |
| Memory Interface | 192-bit |
| Resolution | Digital Max Resolution: 7680◊4320 |
| Interface | 1 x HDMI 2.1 (up to FRL 12Gbps) |
| 3 x DisplayPort 2.1 with DSC (up to UHBR3 13.5Gbps)* | |
| HDCP | Yes |
| Multi-view | 4 |
| Recommended PSU | 750W |
| Power Connector | 2 x 8-pin |
| Accessories | 1 x Quick Installation Guide |
| Dimensions | 266x130x51 mm |
|
Net Weight Warranty |
985g 3 Years |
*Note: The actual colors may be different from the color displayed here. Features, Price and Specifications are subject to change without notice.
Reviews
There are no reviews yet.