ANTEC DF700 FLUX MID-TOWER CABINET BLACK
₹7,599
Black, Mid Tower, 467 x 220 x 486 mm(DxWxH), Steel + Plastic, 4 mm Tempered Glass Side Panel Expansion & Drive Bays : Expansion Slots x 7, 3.5″/2.5″ (convertible) x 3/2, 2.5″ x 3 Included Fan(s) : 3 x 120mm ARGB fans in front, 1 x 120mm fan (Reverse Fan)
Additional information
- Black, Mid Tower, 467 x 220 x 486 mm(DxWxH), Steel + Plastic, 4 mm Tempered Glass Side Panel
- Expansion & Drive Bays : Expansion Slots x 7, 3.5″/2.5″ (convertible) x 3/2, 2.5″ x 3
- Included Fan(s) : 3 x 120mm ARGB fans in front, 1 x 120mm fan (Reverse Fan) on PSU shroud & 1 x 120mm fan in rear
Specifications:
| Brand | ?Antec |
| Manufacturer | ?Antec, Antec |
| Model | ?0-761345-80070-9 |
| Model Name | ?DF700 FLUX |
| Product Dimensions | ?46.7 x 22 x 48.6 cm; 7.39 Kilograms |
| Batteries | ?1 A batteries required. |
| Item model number | ?0-761345-80070-9 |
| Hardware Interface | ?USB 3.0 |
| Mounting Hardware | ?1x computer case |
| Number Of Items | ?1 |
| Wattage | ?50 |
| Batteries Included | ?No |
| Batteries Required | ?No |
| Number of Ports | ?2 |
| Total Usb Ports | ?2 |
| Material | ?Plastic |
| Form Factor | ?ATX |
| Manufacturer | ?Antec |
| Item Weight | ?7 kg 390 g |
Description
- Black, Mid Tower, 467 x 220 x 486 mm(DxWxH), Steel + Plastic, 4 mm Tempered Glass Side Panel
- Expansion & Drive Bays : Expansion Slots x 7, 3.5″/2.5″ (convertible) x 3/2, 2.5″ x 3
- Included Fan(s) : 3 x 120mm ARGB fans in front, 1 x 120mm fan (Reverse Fan) on PSU shroud & 1 x 120mm fan in rear
Specifications:
| Brand | ?Antec |
| Manufacturer | ?Antec, Antec |
| Model | ?0-761345-80070-9 |
| Model Name | ?DF700 FLUX |
| Product Dimensions | ?46.7 x 22 x 48.6 cm; 7.39 Kilograms |
| Batteries | ?1 A batteries required. |
| Item model number | ?0-761345-80070-9 |
| Hardware Interface | ?USB 3.0 |
| Mounting Hardware | ?1x computer case |
| Number Of Items | ?1 |
| Wattage | ?50 |
| Batteries Included | ?No |
| Batteries Required | ?No |
| Number of Ports | ?2 |
| Total Usb Ports | ?2 |
| Material | ?Plastic |
| Form Factor | ?ATX |
| Manufacturer | ?Antec |
| Item Weight | ?7 kg 390 g |
Be the first to review “ANTEC DF700 FLUX MID-TOWER CABINET BLACK” Cancel reply
No recently viewed products to display

Reviews
There are no reviews yet.