| Brand | Antec |
|---|---|
| Power Connector Type | 4-Pin |
| Voltage | 12 Volts |
| Wattage | 125 Watts |
| Compatible Devices | Desktop |
| Noise Level | 34.5 dB |
| Material | Copper |
| Maximum Rotational Speed | 1800 RPM |
| UPC | 761345109192 |
| Global Trade Identification Number | 00761345109192 |
| Manufacturer | Antec |
| Model | C400 Glacial |
| Product Dimensions | 12.5 x 7.6 x 15.5 cm; 753 g |
| Item model number | C400 Glacial |
| Mounting Hardware | CPU Fan |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
| Imported By | Acro Engineering Company, 522/1 Jonapur Village , Dew Delhi – 110020 |
| Item Weight | 753 g |










Reviews
There are no reviews yet.