Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
About the Item Advanced Cooling Design: The ICE-C200 V2 boasts a 128mm tall aluminum heatsink, optimized for rapid heat dissipation. Two precision-engineered 6mm copper heatpipes facilitate swift transfer of heat from your CPU, ensuring it stays cool even
| Product Dimensions | 10.8L x 6.5W x 12.8H Centimeters |
| Brand | Ant Esports |
| Power Connector Type | 3-Pin |
| Voltage | 12 Volts |
| Cooling Method | Fan |
| Compatible Devices | Desktop |
| Noise Level | 30.2 Decibels |
| Material | aluminum,copper,nickel |
| Maximum Rotational Speed | 1800 RPM |
| Air Flow Capacity | 48 Cubic Feet Per Minute |
| Manufacturer | Ant Esports, Ant Esports |
| Number of Items | 1 |
| Series | ANT |
| Colour | ICE C200 V2 |
| Item model number | ICE-C200 |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | CPU Cooler |
| Manufacturer | Ant Esports |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 760 g |
| Product Dimensions | 10.8L x 6.5W x 12.8H Centimeters |
| Brand | Ant Esports |
| Power Connector Type | 3-Pin |
| Voltage | 12 Volts |
| Cooling Method | Fan |
| Compatible Devices | Desktop |
| Noise Level | 30.2 Decibels |
| Material | aluminum,copper,nickel |
| Maximum Rotational Speed | 1800 RPM |
| Air Flow Capacity | 48 Cubic Feet Per Minute |
| Manufacturer | Ant Esports, Ant Esports |
| Number of Items | 1 |
| Series | ANT |
| Colour | ICE C200 V2 |
| Item model number | ICE-C200 |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | CPU Cooler |
| Manufacturer | Ant Esports |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 760 g |
Reviews
There are no reviews yet.