Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Core(S) 8 Thread(S) 16 Base Frequency 3.8Ghz Max. Boost Frequency Up To 4.6Ghz Cache 20Mb Overclockable Yes Lithography Tsmc 7Nm Finfet Tdp 65W Memory Type Ddr4 System Memory Up To 3200Mhz Processor Graphics Radeon Graphics Graphics Core Count 8 Pcie Exp
| Core(S) | 8 |
| Thread(S) | 16 |
| Base Frequency | 3.8Ghz |
| Max. Boost Frequency | Up To 4.6Ghz |
| Cache | 20Mb |
| Overclockable | Yes |
| Lithography | Tsmc 7Nm Finfet |
| Tdp | 65W |
| Memory Type | Ddr4 |
| System Memory | Up To 3200Mhz |
| Processor Graphics | Radeon Graphics |
| Graphics Core Count | 8 |
| Pcie Express Version | Pcie 4.0 |
| Socket | Am4 |
| Storage Boost Technology | Amd Storemi Technology |
| Product Family | Amd Ryzen 5000 Series Processors |
| Warranty | 3 Years |
*Note: The Actual Colors May Be Different From The Color Displayed Here. Features, Price And Specifications Are Subject To Change Without Notice.
| Core(S) | 8 |
| Thread(S) | 16 |
| Base Frequency | 3.8Ghz |
| Max. Boost Frequency | Up To 4.6Ghz |
| Cache | 20Mb |
| Overclockable | Yes |
| Lithography | Tsmc 7Nm Finfet |
| Tdp | 65W |
| Memory Type | Ddr4 |
| System Memory | Up To 3200Mhz |
| Processor Graphics | Radeon Graphics |
| Graphics Core Count | 8 |
| Pcie Express Version | Pcie 4.0 |
| Socket | Am4 |
| Storage Boost Technology | Amd Storemi Technology |
| Product Family | Amd Ryzen 5000 Series Processors |
| Warranty | 3 Years |
*Note: The Actual Colors May Be Different From The Color Displayed Here. Features, Price And Specifications Are Subject To Change Without Notice.
Reviews
There are no reviews yet.