Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Product Family Amd Ryzen No Of Cores 8 No Of Threads 16 Max Boost Clock Up To 5.0 Ghz L1 Cache 512 Kb L2 Cache 8 Mb L3 Cache 96 Mb Default Tdp 120W Processor Technology For Cpu Cores Tsmc 5Nm Finfet Cpu Socket Am5 Max. Operating Temperature (Tj-Max) 89∞C
| Product Family | Amd Ryzen |
| No Of Cores | 8 |
| No Of Threads | 16 |
| Max Boost Clock | Up To 5.0 Ghz |
| L1 Cache | 512 Kb |
| L2 Cache | 8 Mb |
| L3 Cache | 96 Mb |
| Default Tdp | 120W |
| Processor Technology For Cpu Cores | Tsmc 5Nm Finfet |
| Cpu Socket | Am5 |
| Max. Operating Temperature (Tj-Max) | 89∞C |
| Pci Express Version | Pcie 5.0 |
| System Memory Type | Ddr5 |
| Memory Channels | 2 |
| Graphics Model | Amd Radeon Graphics |
| Graphics Core Count | 2 |
| Graphics Frequency | 2200 Mhz |
| Gpu Base | 400 Mhz |
| Cpu Boost Technology | Precision Boost 2 |
| Supported Extensions | Aes, Amd-V, Avx, Avx2, Avx512, Fma3, Mmx(+), Sha, Sse, Sse2, Sse3, Sse4.1, Sse4.2, Sse4A, Ssse3, X86-64 |
| Warranty | 3 Years |
*Note: The Actual Colors May Be Different From The Color Displayed Here. Features, Price And Specifications Are Subject To Change Without Notice.
| Product Family | Amd Ryzen |
| No Of Cores | 8 |
| No Of Threads | 16 |
| Max Boost Clock | Up To 5.0 Ghz |
| L1 Cache | 512 Kb |
| L2 Cache | 8 Mb |
| L3 Cache | 96 Mb |
| Default Tdp | 120W |
| Processor Technology For Cpu Cores | Tsmc 5Nm Finfet |
| Cpu Socket | Am5 |
| Max. Operating Temperature (Tj-Max) | 89∞C |
| Pci Express Version | Pcie 5.0 |
| System Memory Type | Ddr5 |
| Memory Channels | 2 |
| Graphics Model | Amd Radeon Graphics |
| Graphics Core Count | 2 |
| Graphics Frequency | 2200 Mhz |
| Gpu Base | 400 Mhz |
| Cpu Boost Technology | Precision Boost 2 |
| Supported Extensions | Aes, Amd-V, Avx, Avx2, Avx512, Fma3, Mmx(+), Sha, Sse, Sse2, Sse3, Sse4.1, Sse4.2, Sse4A, Ssse3, X86-64 |
| Warranty | 3 Years |
*Note: The Actual Colors May Be Different From The Color Displayed Here. Features, Price And Specifications Are Subject To Change Without Notice.
Reviews
There are no reviews yet.