Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
About the Item Memory Type : DDR5 / Capacity : 16GB (16GBx1) Tasted Speed : 6000 Mhz I Tested Latency / Voltage : CL 30-40-40 1.35V Supports Intel XMP 3.0 and AMD EXPO for easy overclocking Multi-Channel Kit : Single Channel Kit Dimensions(LxWxH): 133.35
| Model | AX5U6000C3016G-CLARWH |
| Product Series | XPG LANCER RGB |
| Memory Type | DDR5 |
| Capacity | 16GB |
| Lighting | RGB |
| Kit Type | 16GB x 1 |
| Speed | 6000 MHz |
| Tested Latency | 30-40-40 |
| Tested Voltage | 1.35 V |
| Dimm Type | UDIMM |
| Profile Type | Intel XMP,AMD EXPO |
| Warranty | Limited lifetime |
| Model | AX5U6000C3016G-CLARWH |
| Product Series | XPG LANCER RGB |
| Memory Type | DDR5 |
| Capacity | 16GB |
| Lighting | RGB |
| Kit Type | 16GB x 1 |
| Speed | 6000 MHz |
| Tested Latency | 30-40-40 |
| Tested Voltage | 1.35 V |
| Dimm Type | UDIMM |
| Profile Type | Intel XMP,AMD EXPO |
| Warranty | Limited lifetime |
Reviews
There are no reviews yet.