Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
About the Item Compact Low-Profile Heatsink Design Top Quality RAM for High Durability Customizable RGB Light Effects Works with the Latest AMD Platforms Supports Intel XMP 2.0 for easy overclocking Model AX4U320016G16A-SWHD35G Product Series XPG SPECTRIX
| Model | AX4U320016G16A-SWHD35G |
| Product Series | XPG SPECTRIX D35G |
| Memory Type | DDR4 |
| Capacity | 16GB |
| Lighting | RGB |
| Kit Type | 16GB x 1 |
| Speed | 3200 MHz |
| Tested Latency | 16-20-20 |
| Tested Voltage | 1.35 V |
| Dimm Type | UDIMM |
| Profile Type | Intel XMP |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Model | AX4U320016G16A-SWHD35G |
| Product Series | XPG SPECTRIX D35G |
| Memory Type | DDR4 |
| Capacity | 16GB |
| Lighting | RGB |
| Kit Type | 16GB x 1 |
| Speed | 3200 MHz |
| Tested Latency | 16-20-20 |
| Tested Voltage | 1.35 V |
| Dimm Type | UDIMM |
| Profile Type | Intel XMP |
| Warranty | Limited Lifetime |
Reviews
There are no reviews yet.