Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
About the Item USB 3.2 Gen 2×2 Type-C Performance up to 2000MB/c with USB Gen 2×2 supported devices. For other type of ports, speed will be limited by host systems. Super compact. Smaller than a credit card and weight slightly more than a pen Supports new
| Brand | ADATA |
| Manufacturer | ADATA, ADATA |
| Series | SE880 |
| Colour | Titanium Gray |
| Form Factor | Portable |
| Item Height | 0.48 Inches |
| Item Width | 1.38 Inches |
| Product Dimensions | 6.48 x 3.51 x 1.22 cm; 70.87 g |
| Item model number | AELI-SE880-1TCGY |
| Computer Memory Type | DIMM |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Hardware Platform | PC |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | External SSD, USB 3.2 Type-C to C cable,USB 3.2 Type-C to A cable, Quick Start Guide |
| Manufacturer | ADATA |
| Country of Origin | Taiwan |
| Item Weight | 70.8 g |
| Brand | ADATA |
| Manufacturer | ADATA, ADATA |
| Series | SE880 |
| Colour | Titanium Gray |
| Form Factor | Portable |
| Item Height | 0.48 Inches |
| Item Width | 1.38 Inches |
| Product Dimensions | 6.48 x 3.51 x 1.22 cm; 70.87 g |
| Item model number | AELI-SE880-1TCGY |
| Computer Memory Type | DIMM |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Hardware Platform | PC |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | External SSD, USB 3.2 Type-C to C cable,USB 3.2 Type-C to A cable, Quick Start Guide |
| Manufacturer | ADATA |
| Country of Origin | Taiwan |
| Item Weight | 70.8 g |
Reviews
There are no reviews yet.