Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
About the Item Universal Compatibility: Supports Both The Intel (Core 6th, 7th, 8th, 9th, 10th, 11th Gen) AMD (Ryzen 3000, 4000, 5000 Series) Laptop CPUs. OC Ready: Supports 1 Click Overclocking With XMP (Extreme Memory Profile) Technology For Maximum Per
| Brand | ADATA |
| Manufacturer | ADATA, Adata Technology co , Ltd , 2F,No.258,Liancheng Rd , Zhonghe Dist., New Taipei City 253, Taiwan |
| Series | Premier 8GB 3200MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory |
| Colour | Green 3200MHz |
| Form Factor | SO-DIMM |
| Item Height | 9 Millimeters |
| Item Width | 5.5 Centimeters |
| Product Dimensions | 17 x 5.5 x 0.9 cm; 20 g |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. |
| Item model number | AD4S32008G22-SGN |
| RAM Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Voltage | 1.2 Volts |
| Wattage | 3600 |
| Hardware Platform | PC |
| Are Batteries Included | No |
| Lithium Battery Energy Content | 2 Kilowatt Hours |
| Lithium Battery Weight | 2 Grams |
| Number of Lithium Ion Cells | 5 |
| Number of Lithium Metal Cells | 5 |
| Manufacturer | ADATA |
| Item Weight | 20 g |
| Brand | ADATA |
| Manufacturer | ADATA, Adata Technology co , Ltd , 2F,No.258,Liancheng Rd , Zhonghe Dist., New Taipei City 253, Taiwan |
| Series | Premier 8GB 3200MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory |
| Colour | Green 3200MHz |
| Form Factor | SO-DIMM |
| Item Height | 9 Millimeters |
| Item Width | 5.5 Centimeters |
| Product Dimensions | 17 x 5.5 x 0.9 cm; 20 g |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. |
| Item model number | AD4S32008G22-SGN |
| RAM Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Voltage | 1.2 Volts |
| Wattage | 3600 |
| Hardware Platform | PC |
| Are Batteries Included | No |
| Lithium Battery Energy Content | 2 Kilowatt Hours |
| Lithium Battery Weight | 2 Grams |
| Number of Lithium Ion Cells | 5 |
| Number of Lithium Metal Cells | 5 |
| Manufacturer | ADATA |
| Item Weight | 20 g |
Reviews
There are no reviews yet.