Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
About the Item Universal Compatibility: Supports Both The Intel (Core 12th Gen And Above) AMD (Ryzen 6000 And Above) Series Laptop CPUs. High Frequency: Blazing Fast Speed Of 5600MHz (5600MT/s) A Major Leap In DRAM Performance Compared To DDR4 Memory Modu
| Brand | ADATA |
| Manufacturer | A-DATA, Adata Technology co , Ltd , 2F,No.258,Liancheng Rd , Zhonghe Dist., New Taipei City 253, Taiwan |
| Series | Premier 8GB 5600MHz SO-DIMM |
| Colour | Black |
| Form Factor | SO-DIMM |
| Item Height | 1.27 Centimeters |
| Item Width | 5 Centimeters |
| Product Dimensions | 10 x 5 x 1.27 cm; 10 g |
| Item model number | AD5S56008G-S |
| RAM Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR5 |
| Computer Memory Type | DDR5 SDRAM |
| Speed | 5600 MHz |
| Tested Latency | 46 |
| Voltage | 1.1 Volts |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | A-DATA |
| Item Weight | 10 g |
| Brand | ADATA |
| Manufacturer | A-DATA, Adata Technology co , Ltd , 2F,No.258,Liancheng Rd , Zhonghe Dist., New Taipei City 253, Taiwan |
| Series | Premier 8GB 5600MHz SO-DIMM |
| Colour | Black |
| Form Factor | SO-DIMM |
| Item Height | 1.27 Centimeters |
| Item Width | 5 Centimeters |
| Product Dimensions | 10 x 5 x 1.27 cm; 10 g |
| Item model number | AD5S56008G-S |
| RAM Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR5 |
| Computer Memory Type | DDR5 SDRAM |
| Speed | 5600 MHz |
| Tested Latency | 46 |
| Voltage | 1.1 Volts |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | A-DATA |
| Item Weight | 10 g |
Reviews
There are no reviews yet.